GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ PIRČIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

  Turkiškos pirtys

  Tradicinė turkiška pirtis. Atsiradimas ir raida

  Tradicinė turkiška pirtis

  Pirmosios turkiškos pirtys (dar vadinamos garinėmis pirtimis arba Hamam pirtimis) atsirado prieš kelis tūkstančius metų Senovės Graikijoje ir Senovės Romoje. Osmanų imperijos laikais šias pirtis perdarė arabai ir jos tapo prausimosi ir švarinimosi vieta bei svarbia kasdienio žmonių gyvenimo dalimi. Čia žmonės rinkdavosi pabendrauti, susitikti su draugais ir užmegzti naujų ryšių.

  Turkiškos pirties istorija kyla iš senų laikų kuomet tik turtuoliai galėdavo sau leisti tokius malonumus kaip garo pirtį. Ne be reikalo tokios pirtys tradiciškai buvo įrenginėjamos aukščiausios valdžios ar aukštuomenės rūmuose. Šios pirtys sparčiai išpopuliarėjo visose Rytų šalyse, nes, karšto klimato sąlygomis, reguliarus lankymasis pirtyse saugojo žmones nuo įvairiausių ligų.

  Turkiška pirtis yra ne tik gero poilsio vieta, veiksminga profilaktinė priemonė nuo daugelio ligų, energijos bei geros savijautos šaltiniu, bet ir rytietiška ilgametė tradicija, kurioje vizualūs įspūdžiai turi gan didelę reikšmę. Šiandien turkiškos pirtys yra laikomos neatsiejama Turkijos kultūros dalimi, kurią vertina ir mėgausi daugelis pasaulio valstybių.

  Turkiškų ir garinių pirčių savybės

  Turkiškų ir garinių pirčių savybės

  Turkiškos pirtys yra santykinai drėgnos ir šiltos. Jose, paprastai, dominuoja apie 100% drėgmės lygis, temperatūra siekia 40-50 °C. Šios pirtys sveikos, puikiai tinkamos masažo, odos valymo bei kūno atsipalaidavimo procedūroms ir terapijai. Turkiškąją patariama rinktis tiems, kam sunku ištverti karštį sausoje pirtyse.

  Taip pat, sparčiai plinta ir populiarėja garinių pirčių unikalūs modulių elementai ir konstrukcijosgultai, suolai, skliautai, kupolai ir kolonos, individualiai gaminami iš lengvo ir patvaraus putplasčio. Bet kurios turkiškos pirties būtini atributai – ištaigingos marmuro plautuvės (kurnos), kriauklės, sieninės žvakidės ir, žinoma, dekoratyvinis vandens fontanas…

  Renkantis garinę pirtį, svarbu žinoti, kad jos šilumos šaltinis yra gausus garas, kurį gamina ir į patalpą tiekia specialus garo generatorius. Dėl šimtaprocentinės drėgmės patalpoje, konstrukciniai pirties elementai formuojami ir gaminami iš specialių drėgmei atsparių medžiagų, marmuro ir putplasčio, o apdailai naudojamos akmens masės, stiklo ar keramikinės, kaip taisyklė, mozaikos tipo plytelės.

  Tobulėjančių technologijų dėka, šiuolaikinė garinė ar turkiška pirtis gali būti įrengta ir nedidelėje patalpoje tiek privačiuose, tiek visuomeninės paskirties objektuose.

  Turkiškų ir garinių pirčių nauda

  Jau seniai žinoma, kad tradicinės garo pirtys teikia sveikatai naudos: mažina peršalimo simptomus, stresą, raumenų skausmą ir nuovargį, šalina iš organizmo toksinus, padeda gydyti astmą, lėtinį bronchitą, nutukimą, didina kūno ištvermingumą ir stiprina organizmo imuninę sistemą.

  Pirtyje nereikėtų būti per ilgai, kadangi kyla dehidratacijos, išsekimo, hipertermijos pavojus bei nemalonios pasekmės. Žmogus pirtyje turėtų būti iki tos akimirkos, kada pajunta, kad jau gana. Visi esame skirtingi, todėl pirtyje svarbiausia vadovautis savo organizmo siunčiamais signalais.

  Pirties įrengimas. Nuo ko pradėti…

  Turkiska-garine-pirtis-Hamam

  Kaip statyti pirtį, nesugriaunant darnos su tradicijomis ir gamtos dėsniais? Kiekvienas statinys yra pripildytas gyvybinės energijos, dvasios ir sąmonės. Šie dvasinės srities dalykai skiriasi nuo mums įprastų, apčiuopiamų, tačiau į juos dera įsiklausyti, jeigu jau statome tokį pastatą, kuris kadaise laikytas svarbiu tarsi šventykla.

  Kiekvienas pats turi pasirinkti, kokią statys pirtį, kaip ir kur. Kiekvieno žmogaus skonis ir galimybės skiriasi, todėl reikia stengtis pajusti ir atrasti būtent tau tinkamą informaciją. Galima statyti tradicinę pirtį, kokią kadaise statė protėviai. Puikus pasirinkimas, tačiau turėkite omenyje, kad progresas sparčiai juda į priekį ir XXI a. atsirado naujos kartos pirčių statybos medžiagų, šiuolaikinės įrangos bei naujų galimybių ir tendensijų.

  Turbūt geriausia būtų iš protėvių perimti visą naudingą patirtį ir pritaikyti savo šių dienų žmogaus poreikiams. Neverta krimstis, jei vietoj išsvajotos erdvios rastų pirties tegalėsite įsirengti kuklų pirties kampelį namo rūsyje. Patikėkite, kur kas geriau turėti net ir menką pirtelę nei jokios…

  Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas

  Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių statybos klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas