GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ PIRČIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

 • konsultuojame,
 • projektuojame,
 • statome, renovuojame,
 • įrengiame,
 • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

  Pirčių įrengimas

  Planuodami pirties statybą ir įrengimą, iš anksto numatykite, koks pirties dydis reikalingas ir kiek lėšų skirsite projektui. Prieš pradedant investuoti ir statyti, aiškiai žinokite, kokie Jūsų lūkesčiai ir kokio rezultato norite.

  Paprasčiausia pirtis susideda iš priešpirčio ir pirties patalpos. Priešpirtyje persirengiama, todėl jis turi būti šildomas. Jame turi užtekti suolų ir vietos atsisėsti bei patogiai pakabinti rūbams.

  Pirties plotas ir aukštis

  Sauso karšto oro saunos

  Apskaičiuota, kad vienam žmogui pirtyje reikia mažiausiai 1 m² grindų ploto. Krosnelė, vandens statinė ar kubilas, gultai užima dar 3–4 m². Neskaitant priešpirčio, vidutinės šeimyninės pirties dydis turėtų būti 7–8 m².

  Rekomenduojamas pirties aukštis – ne mažiau kaip 2 m, nes žemesnėje patalpoje karšti garai per daug įkaitina žmonių galvas, o lubos kliudo pertis vantomis. Per daug aukštos pirties statyti taip pat nevertėtų, nes aukštą pirtį sunku prišildyti. Įrengiant pirtį namo viduje, būtina gerai izoliuoti grindis bei kampus tarp grindų ir sienų.

  Pirties mediena ir apšiltinimas

  Geriausiai tradicinės pirties įrengimui tinka liepos mediena. Mat liepos yra porėta, lengvai „kvėpuoja“, todėl gerai pašalina sunkią, nešvarią energiją. Net ir mažose liepinėse pirtyse išlieka erdvumo pojūtis ir malonus kvapas. Tačiau liepa – gana retas medis, tad gali kainuoti brangiau. Puiki alternatyva – drebulės mediena. Drebulė – taip pat lengvas ir poringas medis. Ji irgi gerai „kvėpuoja“, išvalydama pirtį nuo kenksmingų sankaupų.

  Grindis patogiausia iškloti plytelėmis, o kad nebūtų šalta ir slidu, uždėti medinės grotelės. Jeigu pirtyje bus vanojamasi vantomis ir ant akmenų pilamas vanduo, rekomenduojama įrengti kanalizacijos sistemą. Pirties sienos apšiltinamos ir apkalamos gerai išdžiovinta bei impregnuota mediena. Kaip minėta, geriausiai tinka liepa, drebulė arba juodalksnis.

  Pirties patalpų rūšys ir kiekis

  Pirties patalpų skaičius priklauso nuo pirtininko poreikių, finansinių galimybių ir numatyto pirties ploto. Esant nedideliam biudžetui, galite atsisakyti prieangio, drabužinės ir pėryklos. Tačiau, jei galimybės leidžia ir pakanka erdvės, tuomet šiuolaikinėje pirtyje turėtų būti įrengtas prieangis, drabužinė, poilsio kambarys, pėrykla, dušo patalpa, baseinas arba SPA hidromasažinis baseinas, masažo patalpa ir kūrykla.

  Rekomenduojama tarp pirties ir priepirčio įrengti langą arba stiklines duris. Durys neturėtų būti idealiai sandarios, kad pro plyšį po durimis galėtų cirkuliuoti oras. Patartina įrengti ventiliaciją, nes tik ji užtikrina gerą pirties išdžiūvimą po procedūrų. Tai prailgins Jūsų pirties įrangos ir apdailos tarnavimo trukmę.

  Pirties krosnelė ir akmenys

  Pirties krosnelė ir akmenys

  Pirties krosnelė – tai pirties siela. Krosnelė teikia šilumą ne tik pirčiai, bet ir pėryklai bei kitoms patalpoms. Krosnelės galia turi būti tokia, kad jos pakaktų pirčiai išdžiovinti po pėrimosi. Paprastai, krosnelių gamintojai aiškiai nurodo modeliui rekomenduojamą pirties plotą kv. metrais.

  Pirtyje gali būti viena iš dviejų rūšių krosnelių: kūrenamos malkomis arba kaitinamos elektra. Pigiau ir praktiškiau įsirengti elektrinę krosnelę – ji užima mažiau vietos ir greičiau įšildo pirties patalpą bei paprasčiau palaikoma pirties švara.

  Malkų krosnelei su kaminu įrengti ir pačioms malkoms reikia daugiau vietos. Norint įkaitinti patalpos orą iki reikiamos temperatūros, ji, priklausomai nuo gamintojo ir modelio, kūrenama keletą valandų, tačiau tokia krosnis ilgai išlaiko šilumą. Jei pasirinkote malkinę krosnele, žinokite, kad geriausios yra lapuočių medžių malkos, pavyzdžiui alksnio arba beržo. Pirties krosnį patartina kūrenti tik sausomis malkomis. Malkų ilgis – 30-33 cm.

  Krosnelės akmenys yra vienas svarbiausių pirties elementų. Žinoma daugybė akmenų rūšių, tačiau ne visos tinkamos pirčiai. Nuo akmenų rūšies labai priklauso garo savybės pirtyje bei akmenų tarnavimo trukmė. Juk kūrenant jie turi nesiplėsti ir netrūkinėti. Paprastai naudojami vulkaninės kilmės akmenys, atsparūs dideliems temperatūros pokyčiams. Rekomenduojamos akmenų rūšys – žadeitas, avietinis ar baltasis kvarcitas, olivinas diabazas, keraminiai akmenys. Skersmuo – 5-15 cm.

  Pirties ventiliacija

  Pabrėžtina, kad ventiliacija bet kokio tipo ir dydžio pirtyje yra būtina. Jos funkcija – pašalinti perteklinę drėgmę patalpoje ir veiksmingai užtikrinti šviežio oro cirkuliaciją procedūrų metu. Manoma, kad pirties oras per valandą turi pasikeisti 7-8 kartus. Pirtininkai-profesionalai teigia, kad, po pirties krosnelės pasirinkimo, pirties ventiliacija yra antra pagal svarbą.

  Skiriamos dvi pirties ventiliacijos rūšys – priverstinė, kai oro ištraukimui yra naudojamas elektrinis pirties ventiliatorius ir natūrali, kaip ventiliacijos vamzdžiai yra nuvedami į ventiliacinę angą kamine. Optimalios ventiliacinės sistemos parinkimas ir įrengimas reikalauja specifinių inžinierinių žinių ir patirties, tad savarankiškai eksperimentuoti nerekomenduojame.

  Mūsų patarimas – patikėkite tai profesionalams ar bent jau pasitarkite su jais. Taip išvengsite esminių klaidų, užsitikrinsite pirties saugumą bei sutaupysite lėšų.

  Pirties apšvietimas

  Šiuolaikiniai pirties apšvietimo sprendimai

  Pabrėžtina, kad pirties apšvietimas yra būtinas. Tinkamai parinktas pirties apšvietimas yra svarbus komponentas visų tipų, dydžių ir paskirties pirtyse. Progresas ir technologijos sparčiai juda į priekį, tad šiuolaikinės pirtys ir pagalbinės patalpos jau seniai nebeapsiriboja tik blausiomis spingsulėmis ar žibalinėmis lempomis palubės kampe.

  Pirties prekių pasiūloje yra didelė gausa žibintų ir jų gaubtų variantų bei rinkinių. Gaubtai gaminami mediniai, metaliniai, stikliniai matiniai ar skaidrūs ir net iš Himalajų druskos ir visad populiaraus gintaro. XXI a. plačiai paplito apšvietimas šviesos diodų komponentais ir šviesolaidinis apšvietimas.

  Priminsime, kad pirtyje ypač svarbi saugi ir patikima elektros instaliacija, kadangi aplinka yra drėgna, o temperatūra aukšta. Pabrėžtina, kad laidai ir kabeliai turi būti silikoniniai, kurie atsparūs karščiui iki 180 ºC, arba padengti apsauginiu vandens nepraleidžiančiu higroskopiniu apvalkalu-izoliacija. Plačiau skaitykite čia: Apšvietimas

  Gultai ir suolai

  Pirties gultai gaminami iš liepos, drebulės arba juodalksnio lentų. Nenaudokite ąžuolo ar kitų kietų medžių lentų. Šių medienų lentos per daug įkaista, tad ant tokio gulto galima net nusvilti! Gultai būna vieno, dviejų arba trijų lygių. Apatinis gultas neturėtų būti žemesniame lygyje nei įkaitę akmenys.

  Gultai įrengiami palei sienas, tarp viršutinio plauto ir lubų paliekant ne mažiau kaip 1 m tarpą. Atsisėsti reikia bent 40 cm pločio, o atsigulti – ne siauresnio kaip 60 cm pločio gulto. Jiems labiausiai tinka uosio, liepos, alksnio, drebulės mediena, nes ji nedervinga ir greitai džiūvanti.

  Interjero svarba ir gairės

  Interjero svarba ir gairės

  Atminkite, kad poilsio erdvėms, o taip pat toms erdvėms, kuriose bus atliekamos SPA procedūros, reikėtų skirti ypatingą dėmesį jų puošybai. Šiam tikslui puikiai tinka drėgmės nebijantys augalai, iš plastiko, marmuro, stiklo ar medienos pagamintos interjero detalės, jaukumo suteiks žvakės, smilkalai, kvepiančios pagalvėlės.

  Numatykite vietą ir parinkite tinkamą pirties inventorių bei reikmenis. Nebijokite spalvų ir šiuolaikinio apšvietimo sprendimų – gali vyrauti bent 2–3 skirtingos spalvos ir jų atspalviai. Tokiu būdu sukursite ypač puošnią, jaukią ir patrauklią pirties erdvę.

  Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas

  Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

  Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių statybos klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

  Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas