GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ PIRČIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

    Saunos

    Tradicinės saunos pirtys. Atsiradimas ir savybės

    Tradicinės pirtys

    Neįmanoma tiksliai nurodyti, kokiame krašte ar šalyje pirmą kartą žmonijos istorijoje pradėtos statyti tokios patalpos, kuriose žmonės, išmoningai naudodami ugnį, vandenį, akmenis ir medį, išmoko valyti savo organizmą, tinkamai atlikti švaros procedūras. Vieni seniausiųjų liudijimų apie vandens procedūras rasti Senovės Egipto papirusuose, piešiniuose ant indų ir išlikusios sieninės tapybos pavyzdžiuose. Faktiškai, pirtis atsirado sugalvojus pilti vandenį ant įkaitusių akmenų.

    Skirtinga kultūra, religija ir klimato sąlygos kiekvienoje šalyje bei valstybėje lėmė skirtingas gydomosios pirties tradicijas. Beveik visų didžiųjų religijų knygose ir šventraščiuose paminėtos higieninės vandens procedūros pirtyje.

    Tradicinė sauna pasižymi tuo, kad yra ganėtinai karšta, kai temperatūra siekia 80-110 °C ir santykinai sausa. Buvimas tolioje aplinkoje skatina raumenų atsipalaidavimą ir gausų prakaitavimą.

    Pirtyse su metalinėmis elektrinėmis krosnelėmis arba malkinėmis krosnelėmis, karštų akmenų kiekis ir jų temperatūra yra tie kriterijai, pagal kuriuos vertinama pirties krosnelė, o kartu ir pirties kokybė. Kuo karštesni akmenys, tuo lengviau garu palaikyti norimą karščio pojūtį. Karštas garas ne tik drėkina orą, bet ir pakelia pirties temperatūrą.

    Suomiai pirtyje lankosi beveik kasdien ir jie tai laiko natūraliu dalyku kaip dantų valymas. Tradicinė suomiška pirtis yra medinė. Greitai įkaistanti sauna su elektrine krosnele yra tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui: ryte atsibusti, įgauti energijos ir pasiruošti darbo dienos pradžiai, na o vakare atsipalaiduoti ir pašalinti nuovargį.

    Sauso karšto oro saunos

    Sauso karšto oro saunos

    Tradicinės saunos pirtys atsirado mažiausiai prieš tūkstantį metų, kuomet klajokliai dabartinės Suomijos teritorijoje šildydavosi iškastuose urvuose žemėje. Šiose pirmosiose „pirtyse“ (t. y. urvuose) jie kurdavo laužus, o kai urvai prišildavo ir ugnis išblėsdavo, uždengdavo urvų angas, kad šiluma išliktų ilgesniam laikui. Sauna tapo ypatingai svarbia suomių kultūros dalimi, kuri palaipsniui išplito kitose šalyse.

    Sauna – tai suomių kalbos žodis, reiškiantis uždarą patalpą, šildomą krosnimi su akmenimis. Paprasčiau tariant, tai sausa karšta pirtis. Lietuvoje sauna dažnai vadinama suomiška pirtimi.

    Sauna suomiams nuo senų senovės išliko kaip šventovė. Saunoje temperatūra išgaunama dėka elektrinės ar malkinės krosnelės, kuri pripildoma tam tikros rūšies ir dydžio pirties pirties akmenimis. Kaisdama krosnelė įkaitina patalpą iki 90-100°С ir daugiau. Ant krosnelės akmenų pilamas vanduo, gira arba įvairių žolelių nuovirai. Taip išgaunamas kvapnus garas.

    Gerai įkaitintoje saunoje oras yra sausas, tad žmogaus kūnas iš karto ima kaisti. Ant akmenų pilant vandenį, ore padaugėja „deginančio“ garo, bet, praėjus kuriam laikui, oras vėl tampa sausas. Saunoje temperatūra gali būti iki 100 °С ir daugiau, bet oro drėgnumas tesiekia 5-10%. Suomiška pirtis – tai mini šoko efektas kūnui, pasiekiamas pradžioje būnant karštoje pirtyje, po to atliekant šaltas maudynes. Šios procedūros atliekamos pakaitomis.

    Tradicinių pirčių ir saunų nauda

    Jau seniai žinoma, kad tradicinės pirtys teikia sveikatai naudos: mažina peršalimo simptomus, stresą, raumenų skausmą ir nuovargį, šalina iš organizmo toksinus, padeda gydyti astmą, lėtinį bronchitą, nutukimą, didina kūno ištvermingumą ir stiprina organizmo imuninę sistemą.

    Pirtyje nereikėtų būti per ilgai, kadangi kyla dehidratacijos, išsekimo, hipertermijos pavojus bei nemalonios pasekmės. Žmogus pirtyje turėtų būti iki tos akimirkos, kada pajunta, kad jau gana. Visi esame skirtingi, todėl pirtyje svarbiausia vadovautis savo organizmo siunčiamais signalais.

    Pirčių įrengimas. Nuo ko pradėti…

    Pirties įrengimas

    Kaip statyti pirtį, nesugriaunant darnos su tradicijomis ir gamtos dėsniais? Kiekvienas statinys yra pripildytas gyvybinės energijos, dvasios ir sąmonės. Šie dvasinės srities dalykai skiriasi nuo mums įprastų, apčiuopiamų, tačiau į juos dera įsiklausyti, jeigu jau statome tokį pastatą, kuris kadaise laikytas svarbiu tarsi šventykla.

    Kiekvienas pats turi pasirinkti, kokią statys pirtį, kaip ir kur. Kiekvieno žmogaus skonis ir galimybės skiriasi, todėl reikia stengtis pajusti ir atrasti būtent tau tinkamą informaciją. Galima statyti tradicinę pirtį, kokią kadaise statė protėviai. Puikus pasirinkimas, tačiau turėkite omenyje, kad progresas sparčiai juda į priekį ir XXI a. atsirado naujos kartos pirčių statybos medžiagų, šiuolaikinės įrangos bei naujų galimybių ir tendensijų.

    Turbūt geriausia būtų iš protėvių perimti visą naudingą patirtį ir pritaikyti savo šių dienų žmogaus poreikiams. Neverta krimstis, jei vietoj išsvajotos erdvios rastų pirties tegalėsite įsirengti kuklų pirties kampelį namo rūsyje. Patikėkite, kur kas geriau turėti net ir menką pirtelę nei jokios…

    Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas

    Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

    Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimasNepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių statybos klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.