GAUTI PASIŪLYMĄ!

ĮVAIRIŲ PIRČIŲ projektavimas ir įrengimas, renovacija.

Nuo projekto idėjos iki jos įgyvendinimo:

  • konsultuojame,
  • projektuojame,
  • statome, renovuojame,
  • įrengiame,
  • montuojame ir prižiūrime.

Susisiekite telefonu: +370 675 133 18, el. paštu: info@okeana.lt arba užpildykite užklausos formą:

    Malkinės krosnelės

    Malkinė krosnelė – tai pirties krosnelės, kurios šilumos šaltinis yra malkomis kurenama ugnis. Dėl šios priežasties, tokioms krosnelėms būtinas dūmtraukis, sklendė ir pakura, tad jos užima daugiau vietos ir yra sunkesnės. Šio tipo krosnelės yra neatsiejamos nuo tradicinės pirties įvaizdžio.

    Malkinių krosnelių savybės

    Malkinių krosnelių savybės

    Lyginant su ankstesnėmis iš akmenų mūrytomis krosnelėmis, šiuolaikinės krosnelės gaminamos iš metalo, nerūdijančio plieno, ketaus ir turi naudingų ir praktiškų patobulinimų. Pavyzdžiui, jos gali turėti papildomą rezervuarą vandeniui šildymui.

    Tačiau jų principas išlieka tas pat – krosnyje esančius akmenis kaitina šiluma, gauta deginant malkas. Malkinės krosnelės įprastos rąstinėse pirtyse ir jau retai montuojamos privačių namų pirtyse. Šioms krosnelėms būtinai reikia dūmtraukio ar kamino, jos turi pakurą, kuri gali būti arba garinėje, t. y. toje pačioje patalpoje, arba priepirtyje sumontuota per sieną.

    Malkinių krosnelių pirties plotas svyruoja nuo 8 iki 70 m³, patalpos temperatūra 90-110 ºC. Pirties prikaitinimas vidutiniškai užtrunka 90-120 min., tačiau yra išimčių.

    Pasirinkimas, paprastai, priklauso nuo pačio žmogaus lūkesčių – vieniems, tiesiog, malonu kaitintis ir prižiūrėti degančią ugnį, o kiti pageidauja įsidėti platesnes šiuolaikines stiklines dureles ir priepirtyje turėti savotišką židinį. Bet kokiu atveju, esant tinkamai įrengtam dūmtraukiui, sklendei ir pakurai, nemalonių kvapų, ozono ir smalkių pirtyje neturėtų būti. Ant visų malkinių pirties krosnelių akmenų galima pilti vandenį ir išgauti garą.

    Svarbu žinoti prieš apsisprendžiant ir pasirenkant, kad malkinėms krosnelėms taikomi griežtesni priešgaisrinio saugumo reikalavimai nei elektrinėms.

    Malkinių krosnelių rūšys

    Malkinių krosnelių rūšys

    Malkinės krosnelės skirstomos į keturias rūšis: tradicines, su tinklu, akumuliacines bei dūmines. Beveik visos krosnelės gali būti tiek su vidine, tiek su išorine pakura.

    Malkinės tradicinės krosnelės. Tai paprasčiausios konstrukcijos krosnelės. Pakuros viršuje yra pertvara, ugnį grąžinanti link pakuros, nuo kur degimo kameros paviršiumi ji patenka į kaminą. Čia akmenys kaista tik iš apačios, t. y. daugiau šildo orą negu akmenis, sauso garo gaunasi nedaug, akmenys greitai užpilami. Šio rūšies malkinės krosnelės yra pigiausios.

    Malkinės krosnelės su tinklu. Šios krosnelės pasižymi tuo, kad akmens rezervuaras yra tinklo tipo ir didelės talpos (50-300 kg). Pranašumas tame, kad, esant dideliam akmenų kiekiui, galima išgauti daugiau garo. Be to, krosnelė, apgaubta akmenų, apsaugo nuo įkaitusio metalo spinduliuotės. Tačiau yra akivaizdus trūkumas – gausus atvirų akmenų kiekis sunkiai įkaista, didesnės malkų ir laiko sąnaudos. Užpylus vandenį ant mažai įkaitintų akmenų, susidaro šaltas šlapias garas, kurio padauginus pirtyje tampa klimatas gali tapti deginantis ir nemalonus.

    Malkinės akumuliacinės krosnelės. Tokiose krosnelėse akmenys yra uždarame konteineryje, todėl įkaista sparčiau ir smarkiau nei atvirose krosnelėse. Kuo karštesni akmenys, tuo geresnis ir minkštesnis garas. Kuo daugiau tokių stipriai įkaitusių akmenų, tuo gausesnis garas. Uždaro tipo krosnelės rekomenduojamos pirtininkams, mėgstantiems vanotis ir drėgnesnę pirtį.

    Malkinės dūminės krosnelės. Kitaip dar vadinamos krosnelėmis „ugnis per akmenis“. Ir vadinamos ne veltui: šių krosnelių degimo kamera yra neatskirta nuo akmenų. Ugniai liepsnojant tiesiogiai per akmenis jie yra įkaitinami iki 750 ºC. Tokios krosnelės yra skirtos tikriems pirties entuziastams, kurie negaili nei laiko, nei pastangų pirties paruošimui. Dūminę krosnelę su įprastais akmenimis olivinu, vulkanitu, talkochloritu įkaitinti užtrunka apie 4 val., o su keraminius akmenis – apie 2 val.

    Malkinės krosnelės kūrenimas

    Malkinės krosnelės kūrenimas

    Krosnelę reikia kūrenti taip, kad pakuros metalas būtų raudonas, o ne žaižaruojančiai oranžinis. Jeigu kūrensite per silpnai, neįkais akmenys. Jeigu per stipriai, – greitai pradegs pakura ir, be to, deguonis, susilietęs su iki oranžinės spalvos įkaitusiu metalu, virsta ozonu ir pirtyje bus sunku kvėpuoti.

    Kaip teisingai pasirinkti krosnelę

    Pirties krosnelė yra ypač svarbi pirties dalis, nuo kurios priklauso patalpos mikroklimatas ir pirties procedūrų kokybė. Malkinė krosnelė pasirenkama atsižvelgiant į patalpos tūrį, formą, pastato specifiką, pirties tipą, Jūsų poreikius ir lūkesčius. Mūsų patarimas – patikėkite tai profesionalams. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite lėšų.

    Krosnelės montavimas

    Bet kurį krosnelė montuojama griežtai laikantis gamintojo instrukcijų ir nuorodų bei pastato priešgaisrinių reikalavimų. Neimprovizuokite ir neišradinėkite dviračio. Rekomenduojama papildomai montuoti apsauginę tvorelę, sieneles, grindų padėklą. Taip išvengsite nelaimingų atsitikimų bei veiksmingai apsaugosite ir krosnelę, ir pirties interjerą.

    Krosnelių gamintojai

    Krosnelių gamintojai

    Štai keletas labai gerai žinomų puikios reputacijos pirčių įrangos gamintojų Europoje (Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje), kurių krosnelės populiarios ir paklausios Lietuvoje. Tai HARVIA, HELO, KASTOR, IKI KIUAS, NARVI.

    Krosnelės akmenys

    Krosnelės akmenys yra vienas svarbiausių pirties elementų. Žinoma daugybė akmenų rūšių, tačiau ne visos tinkamos pirčiai. Nuo akmenų rūšies labai priklauso garo savybės pirtyje bei akmenų tarnavimo trukmė. Juk kūrenant jie turi nesiplėsti ir netrūkinėti. Paprastai naudojami vulkaninės kilmės akmenys, atsparūs dideliems temperatūros pokyčiams. Rekomenduojamos akmenų rūšys – žadeitas, avietinis ar baltasis kvarcitas, olivinas diabazas, keraminiai akmenys. Skersmuo – 5-15 cm.

    Malkos – sausas lapuotis

    Jei pasirinkote malkinę krosnele, žinokite, kad geriausios yra lapuočių medžių malkos, pavyzdžiui alksnio arba beržo. Pirties krosnį patartina kūrenti tik sausomis malkomis. Malkų ilgis – 30-33 cm. Malkų sąnaudos, priklausomai nuo malkinės krosnelės modelio ir gamintojo, gali skirtis net keletą kartų.

    Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas

    Nedelskite ir nedvejokite. Kreipkitės ir mūsų patyrę specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Padėsime išsirinkti šiuolaikinę pirties įrangą ir medžiagas, apšvietimo sprendimus. Žinodami Jūsų lūkesčius ir norus, paruošime projektą ir sąmatą pagal Jūsų poreikius ir biudžetą.

    Nepraleiskite progos pasinaudoti profesionalų rekomendacijomis ir patarimais. Taip išvengsite esminių statybos klaidų bei sutaupysite lėšų ir laiko.

    Profesionali konsultacija, pirties projektavimas ir įrengimas